İptal ve İade Şartları

Online alışverişte ürün teslim alındıktan itibaren 14 gün içerisinde iade edilebilir. İade edilmek istenen ürün için iade talebi oluşturduktan sonra anlaşmalı olduğumuz kargo şirketi ile gönderebilirsiniz. (Alıcının kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa Alıcı kusur oranında Satıcının zararını tazmin etmekle yükümlüdür. Ödemeler kredi kartı, EFT veya havale yöntemlerinden birisi kullanılarak yapılabilir.)

Sipariş verildikten sonra

 • İade Koşulları
 1. İade edilecek ürün, ürüne ait tüm faturalar ve sevk irsaliyeleriyle birlikte eksiksiz teslim alındıktan sonra 14 gün içerisinde gönderilmelidir.
 2. İade edilecek ürün kullanılmamış olması gerekmektedir. Ürünler kullanılmış, yıpranmış, yıkanmış bir şekilde gönderilmesi durumunda geri gönderilecektir. Bu durumda iade yapılamaz.
 3. Ürünlerin etiketleri üzerinde ve zarar görmemiş olmalıdır.
 4. İade orijinal kutu ve ambalajla yapılmalı, orijinal kutu ve ambalajı hasar görmüş tekrar satın alınabilirliğini yitirmiş (başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan) ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.
 5. Hijyen koşulları gereği maske, atkı gibi ürünlerin iadesi alınmamaktadır. ( Paketinden açılmamış ürünler hariçtir.)
 6. İade edilecek ürün anlaşmalı kargo firması aracılığıyla gönderilmelidir. Başka bir kargo firması aracılığıyla gönderilen ürün gönderim ücreti ödenerek teslim alınmayacaktır.
 7. İade ettiğiniz ürünler tarafımıza ulaştıktan sonra, kabul işlemini takiben 10 iş günü içerisinde iade tutarınız tarafınıza ödenecektir. Siparişlerde taksitli ödeme yöntemi kullanıldıysa ödemeniz taksitli olarak, peşin ödeme yöntemi kullanıldıysa peşin olarak yapılacaktır.
 8. Cayma hakkının kullanılması için Alıcı tarafından on dört günlük süre içinde Satıcıya faks, telefon veya elektronik posta ile bildirimde bulunulması, ambalaj ve içeriğinin hasar görmemiş olması ve Satıcı tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması şarttır. Cayma Hakkı kapsamında yer alan iade usulleri Mesafeli Satış Sözleşmesinde yer almaktadır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcıya teslim edilen mal/hizmete ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur. Cayma hakkına ilişkin ihbarın ulaşmasını takip eden en geç 14 (on dört) gün içinde mal/hizmet bedeli ve teslimat masrafları Alıcıya iade edilir ve 10 (on) günlük süre içinde mal/hizmeti alıcı iade etmekle mükelleftir. Fatura aslı gönderilmezse Alıcıya KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez.

Siparişiniz ile birlikte gelen faturanızda yer alan iade formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanız ve imzalamanız gerekmektedir. Aksi taktirde işlemleriniz yapılamayacaktır.

 • Ürün ücretinin tarafınıza iletilmesi
 1. Ürün/ürünleriniz bize ulaştıktan sonra incelenir ve iade koşullarına uygun olması durumunda siparişte kullandığınız ödeme metoduna göre geri ödeme gerçekleştirilir.
 2. İade işlemi onaylandığında tarafınıza e-mail yoluyla bilgi verilmektedir.
 3. Yapılan geri ödemenin hesabınıza geçme süresi bankanıza göre değişiklik göstermektedir.
 4. Havale/EFT gibi ödeme metodlarıyla alınan ürünün geri ödemesi IBAN bilginiz alınarak banka hesabınıza yapılmaktadır ve bu yöntemlerle yapılan iadelerde banka tarafından tahsis edilen tutarın iadesi yapılmamaktadır.